#5zasad

3. Bądź wdzięczny

 

Wydaje się, że jest to najłatwiejsza z zasad do wprowadzenia do swojego codziennego życia. I może rzeczywiście tak jest. Ale nabiera swojej mocy dopiero w momencie, kiedy świadomie połączymy ją z pozostałymi zasadami.

 

Wdzięczność a praca – w odniesieniu do pracy z oddaniem – wdzięczność możemy odczuwać i wyrażać już dlatego, że mamy takie a nie inne warunki aby to robić. Że możemy nad sobą pracować, pozwllić sobie na samo- uzdrawienie.

Wdzięczność możemy wyrażać przez szacunek do wszystkiego co żyje. Całe ekosystemy to delikatne tkaniny połączonych tysięcy gatunków roślin, zwierząt, zasad chemii organicznej i panujących zasad fizyki. Świadomość tego, że ta delikatna struktura utrzymuje się mimo coraz większej ilości napięć i narażania na ciągłe przeciążenia – jest dla mnie piękną medytacją. Zwracam uwagę na to, jaki ja wywieram wpływ na tą delikatną sieć zależności i co mogę zrobić, żeby jej nie przeciążać.

Wdzięczność do całego życia-  to także ta do drugiego Człowieka. To silne relacje, emocje, czasami trudne, czasami negatywne. Ale przede wszystkim- piękne i dobre. Pielęgnowanie tych drugich to droga do dobrego życia. Nie bez powodu mówi się, że prawdziwego SIEBIE odnajdujemy w drugim człowieku.

Nie bój się dziękować. Bądź w tym szczery i szczodry!

afirmacja:

dziękuję za wszystko, co do mnie przychodzi, nawet to co trudne
i czego jeszcze nie rozumiem

Opakowania papierowe